kontakt@blondblog.pl

Wyposażenie szafy, czyli sposób na funkcjonalną garderobę

Wyposażenie szafy, czyli sposób na funkcjonalną garderobę

Domowa garderoba to dla wielu z nas oczko w głowie w aranżacji mieszkania. Dobra organizacja szafy to podstawa zachowania optymalnego porządku, zwłaszcza gdy kolekcja ubrań może przyprawić o zawrót głowy. Stylowych sukienek, żakietów czy butów nigdy za wiele, jednak sztuką jest zapanowanie nad modowym chaosem. Pomóc w tym może nam odpowiednie wyposażenie szafy – gadżety, które znajdziemy w popularnych marketach budowlanych otwierają przed nami szansę na zachowanie porządku nieco dłużej niż kilka dni.

Wyposażenie szafy: pantograf

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w naszych mieszkaniach jest szafa wnękowa w zabudowie. Bardzo często stwarza ona nieco więcej możliwości niż tradycyjne meble odstępne od ręki, jednak tylko wtedy, jeśli dostępną przestrzeń do przechowywania maksymalnie wykorzystamy. Zagospodarowanie wysokiej szafy wnękowej staje się o wiele prostsze, jeśli wyposażymy ją w pantograf. Jest to nic innego jak ruchomy drążek, dzięki któremu możemy mieć bezproblemowy dostęp do wysoko wiszących ubrań. Pantograf bardzo ułatwia codzienne użytkowanie garderoby i segregowanie ich według aktualnych potrzeb.

Wyposażenie szafy: półki i przegródki do półek

Domowa szafa to nie tylko przestrzeń wyposażona w poręczne drążki, które ułatwiają przegląd garderoby bez jej dezorganizacji. Niektórych ubrań nie powinnyśmy wieszać na wieszakach – mowa głównie o swetrach, które w ten sposób łatwo się rozciągają i tracą swoje pierwotne właściwości. Niektóre części garderoby z kolei nie wymagają wieszania na wieszakach – odzież domowa, bielizna czy dodatki zdecydowanie łatwiej jest trzymać na półkach. Utrzymanie na nich porządku jest jednak o wiele trudniejszym zadaniem, dlatego warto zafundować sobie przegródki do półek. Są stosunkowo niedrogie, a stają się niezbędne przy sporych ilościach ubrań i akcesoriów.

Wyposażenie szafy: organizery na dodatki

Garderoba to nie tylko modne ubrania, ale również akcesoria, które „lubią” się gubić czy zmieniać swoje położenie z naszą małą pomocą. W zapanowaniu nad mniejszymi i większymi akcesoriami pomogą nam z pewnością organizery, które z łatwością można przystosować nawet do niewielkiej szafy. Dzięki organizerom możemy bez problemu zaaranżować miejsce dla apaszek, pasków, okularów przeciwsłonecznych czy biżuterii.

Wyposażenie szafy: przezroczyste pudełka na buty

Buty to jedna z naszych największych słabości. Potrafimy je kupować tylko dlatego, że mają ładny kolor albo nietuzinkowy obcas. Koniec końców pozostajemy ze stertą obuwia, które wymaga odpowiedniego przechowywania. Co prawda na rynku dostępne są specjalne półki czy prawidła na buty, które w małych szafach są jednak elementem dosyć trudnym do wkomponowania. Jest jednak jeden skuteczny sposób na niesforne buty – przezroczyste pudełka. Przechowywane na dnie szafy nie zabierają zbyt dużo miejsca, a dzięki przejrzystej strukturze możemy bez trudu znaleźć pożądaną przez nas parę szpilek bez pozostawiania po sobie bałaganu.

Wyposażenie szafy: worki próżniowe

Jak dobrze wiemy, zimowa garderoba potrafi zabrać sporą ilość wolnej przestrzeni w szafie, którą równie dobrze można by było przeznaczyć na wiosenno-letnie ubrania. Regularnie segregowanie ubrań sezonowych to podstawa dobrej organizacji garderoby, dlatego jeśli nie dysponujemy dodatkowym pomieszczeniem, w którym przechowywanie ubrań nie grozi ich zniszczeniem, warto wyposażyć się w worki próżniowe. Cud techniki, dzięki któremu możemy skutecznie „odchudzić” puchówki czy odzież narciarską i cieszyć się dodatkowym miejscem do przechowywania.

Dodaj komentarz