kontakt@blondblog.pl

Jak poprawić sobie humor? 5 sprawdzonych trików

Jak poprawić sobie humor? 5 sprawdzonych trików

Codzienne życie potrafi nieźle dać w kość – wie o tym każda z nas. Bywają lepsze i gorsze momenty, jednak grunt, to nie popaść spiralę negatywnych myśli. Nieustannie powracający podły nastrój skutecznie odbiera przyjemność z rzeczy, które do tej pory sprawiały nam wielką radość. Faszerowanie się słodyczami czy maratony zakupowe mogą być tylko środkiem doraźnym w walce z parszywym humorem. Niezwykle istotne jest, by zmienić nastawienie do niektórych aspektów życia i nieco je przewartościować, by nie popaść w poważniejsze problemy zdrowotne.

Jak poprawić sobie nastrój: kontakt fizyczny

Nie ma lepszej recepty na poprawę nastroju niż bliskość drugiej osoby. Każda z nas potrzebuje czułości i małych gestów, dzięki którym czujemy się kochane i potrzebne. Kontakt z rodziną czy przyjaciółmi bardzo pomaga uporać się z własnymi demonami – wystarczy krótki uścisk, pocałunek czy trzymanie za ręce, by ilość endorfin krążących w naszym ciele znów zbliżyła się do optymalnej wartości.

Jak poprawić sobie nastrój: być w bliskości z naturą

Tempo codziennego życia, nadmiar obowiązków i piętrzące się problemy często są powodami, dla których zapominamy o tak podstawowej potrzebie jaką jest przebywanie w bliskości z naturą. Spacer z dzieckiem, bieganie po parku, rodzinne wyprawy rowerowe czy weekendowe wycieczki za miasto potrafią zadziałać lepiej niż niejeden antydepresant. Gatunek ludzki wywodzi się z natury, dlatego tak istotne jest, by znaleźć czas na zażycie odpowiedniej dawki promieni słonecznych i świeżego, rześkiego powietrza.

Jak poprawić sobie nastrój: bucket list

Każda z nas posiada w swoim w życiu marzenia i plany, które chciałaby zrealizować jeszcze przed śmiercią. Choć na co dzień nie mamy czasu myśleć o tak nieprzyjemnych rzeczach, to warto stworzyć sobie własną „bucket list” i sukcesywnie skreślać kolejne punkty, dzięki którym poczujemy się bardziej spełnione. Wiele kobiet porzuca własne ambicje i maksymalnie poświęca się dla dobra innych, co może poważnie odbić się na równowadze psychicznej. Bycie od czasu do czasu egoistką nie jest żadną zbrodnią, zwłaszcza jeśli robimy to, by zachować zdrowy balans w życiu.

Jak poprawić sobie nastrój: małe przyjemności

Brzmi jak kolejny banał, ale życie bardzo często polega na poszukiwaniu szczęścia w codziennych przyjemnościach. Nie da się ukryć, że dzisiejsze społeczeństwo nastawione jest na konsumpcjonizm, gdzie wyznacznikiem jest wysoki status materialny. Co prawda jest on gwarancją życia na dobrym poziomie, jednak czasem warto odpuścić sobie gonitwę za pieniędzmi, pozostawiając sobie miejsce na radość z „małych rzeczy”. Piknik z dziećmi na łonie natury czy spontaniczny wyjazd za miasto wydają się trywialnymi czynnościami, które z czasem nabierają większej wartości.

Jak poprawić sobie nastrój: aktywność fizyczna

Dla wielu kobiet uprawianie sportu kojarzy się z katorgą, dzięki której można zacząć marzyć o zgrabnej sylwetce. Jednak wcale nie musi tak być – istnieje tyle ciekawych dyscyplin sportowych, które nie tylko skutkują setkami spalonych kalorii, ale przede wszystkim ogromną ilością endorfin, które pozwalają inaczej spojrzeć na rzeczywistość. Wysiłek pomaga oczyścić umysł z plątaniny myśli, a do tego sprawia, że czujemy się lepiej we własnym ciele. Aktywność fizyczna może być prawdziwą przyjemnością – jazda na rolkach czy gra w tenisa to świetna zabawa i sposób na spędzanie czasu z najbliższymi.

Dodaj komentarz