kontakt@blondblog.pl

Jakie są rodzaje peelingu na skórę?

Jakie są rodzaje peelingu na skórę?

Wiele osób pragnie zdrowej i promiennej skóry, dlatego coraz częściej sięgają po różnego rodzaju peeligi. Peelingi to zabiegi kosmetyczne, które mają na celu złuszczenie martwego naskórka, oczyszczenie porów i poprawę ogólnej kondycji skóry. Istnieje wiele rodzajów peelingu, każdy dedykowany innym potrzebom skóry. Poznajmy najpopularniejsze z nich.

Rodzaje peelingu chemicznego

Peeling chemiczny wykorzystuje specjalne substancje chemiczne, takie jak kwasy owocowe (AHA), kwasy salicylowe (BHA) lub kwas trójchlorooctowy (TCA), aby delikatnie złuszczyć naskórek. AHA jest skuteczne w usuwaniu warstwy naskórka, poprawiając teksturę skóry i wygładzając drobne linie i zmarszczki. BHA penetruje do głębszych warstw skóry, usuwając nadmiar sebum i zapobiegając powstawaniu zaskórników. TCA jest silniejsze i może być stosowane do leczenia blizn, przebarwień lub trądziku. Peelingi chemiczne mogą być dostosowane do różnych typów skóry i problemów.

Rodzaje peelingu mechanicznego

Peeling mechaniczny polega na fizycznym usunięciu martwego naskórka za pomocą ziaren lub specjalnych urządzeń, takich jak szczotki lub urządzenia do mikrodermabrazji. Scruby na bazie drobnych ziaren np. cukru lub soli delikatnie ścierają martwe komórki skóry, poprawiając jej teksturę i wygładzając powierzchnię. Mikrodermabrazja wykorzystuje urządzenia, które usuwają warstwę naskórka za pomocą strumienia mikrokryształków lub diamentowych końcówek, co prowadzi do odnowy skóry i poprawy jej wyglądu.

Istnieje wiele rodzajów peelingu, każdy z nich oferuje różne korzyści dla skóry. Bez względu na to, czy decydujesz się na peeling chemiczny czy mechaniczny, zawsze warto skonsultować się z dermatologiem, aby dobrać odpowiedni rodzaj peelingu do swoich indywidualnych potrzeb i uniknąć potencjalnych efektów ubocznych. Warto także zauważyć, że w niektórych salonach kosmetycznych oferowany jest nowoczesny zabieg, taki jak laserowy peeling węglowy w Słupsku, który cieszy się coraz większą popularnością.

Dodaj komentarz