kontakt@blondblog.pl

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Jak odzyskać figurę po ciąży?

Jednym z najważniejszych momentów w życiu każdej kobiety jest wiadomość o przyszłym macierzyństwie. Dla wielu z nas jest to ogromny szok, który przeradza się w euforię, ale i powoduje poczucie niepokoju. Każda matka przedkłada dobro malucha ponad swoje własne, ale przecież szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Dlatego też tak wiele z nas szuka skutecznych sposobów na odzyskanie figury sprzed ciąży. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza niedługo po rozwiązaniu. Jednak dzięki kilku sprawdzonym sposobom można znów poczuć się kobieco i seksownie.

Figura po ciąży: karmienie piersią

Mleko matki to najlepszy pokarm, jaki możemy zapewnić naszemu maluszkowi. Zawarte w nim wszelkie niezbędne substancje odżywcze zaspokajają jego dzienne zapotrzebowanie, a przeciwciała stymulują rozwój układu odpornościowego. Co więcej, karmienie piersią działa z korzyścią dla nas samych – poprawia się nasze samopoczucie, nawiązujemy bliski kontakt z dzieckiem, a do tego… spalamy kalorie. Wyprodukowanie pokarmu w gruczołach piersiowych również jest niemałym wysiłkiem energetycznym dla organizmu – dziennie możemy spalić nawet do kilkuset kalorii!

Figura po ciąży: zdrowie na talerzu

Okres połogu oraz kilka następujących po nim miesięcy są niezwykle wielkim wyzwaniem dla każdej z nas, jednak nie można zapominać o odpowiednim odżywianiu. Zdrowa, zbilansowana dieta to klucz do powrotu do wymarzonej sylwetki sprzed ciąży. Powinna ona obfitować w białko, żelazo, wapń i witaminy, które regulują prawidłowy przebieg procesów metabolicznych. Należy także pamiętać o warzywach i owocach, a także piciu dużej ilości wody. Posiłki najlepiej przygotowywać na parze i unikać przetworzonego jedzenia. Zdrowa dieta nabiera jeszcze większego znaczenia, gdy decydujemy się na karmienie piersią – śmieciowe jedzenie pełne sztucznych substancji chemicznych nie będzie optymalnym rozwiązaniem, gdy nasz maluszek wciąż korzysta z naturalnego pokarmu matki.

Figura po ciąży: aktywność fizyczna

Nie jest tajemnicą, że najlepszym „wspomagaczem” walki z nadprogramowymi kilogramami jest połączenie zdrowych nawyków żywieniowych z aktywnością fizyczną. Z intensywniejszym wysiłkiem trzeba jednak zaczekać, aż nasz organizm w pełni dojdzie do siebie po trudach związanych z porodem i połogiem. Przez pierwsze tygodnie po rozwiązaniu warto jednak jak najczęściej wybierać się na długie spacery, które nie są aż tak obciążające dla organizmu młodej mamy. Dopiero po kilku miesiącach od porodu można z czystym sumieniem zrzucić domowe dresy, wsiąść na rower czy pójść pobiegać. Świetnym pomysłem jest również wizyta na basenie – aqua aerobik to nie tylko sposób na zrzucenie „brzuszka”, ale i na wzmocnienie mięśni czy wymodelowanie sylwetki.

Figura po ciąży: czas dla siebie

Młoda mama to mama, która permanentnie żyje w niedoczasie. Nie oznacza to jednak, że mamy całkowicie odrzucić własne potrzeby. Warto wykorzystać każde wolne pół godziny na to, aby jak najefektywniej wypocząć i nabrać energii na resztę dnia. Wypoczęty organizm to zdrowy organizm gotowy do powrotu do figury sprzed ciąży. Co więcej, ciągłe zmęczenie bardzo często popycha nas w stronę słodkich przekąsek, które teoretycznie mają zapewnić nam zastrzyk energii. Wyrzut insuliny mija w okamgnieniu, a my pozostajemy z dodatkowymi kilogramami, których tuż po porodzie jeszcze nie miałyśmy.

Dodaj komentarz