kontakt@blondblog.pl

Wakacje w dobie koronawirusa. Gdzie spędzić urlop 2020?

Wakacje w dobie koronawirusa. Gdzie spędzić urlop 2020?

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. W Europie sytuacja wydaje się być opanowana, a w wielu krajach odnotowuje się coraz mniejsze liczby zakażeń. Czy to jednak oznacza, że jeszcze w tym sezonie wakacyjnym będziemy mieć okazję do spędzenia urlopu poza granicami Polski? Bardzo możliwe, jednak warto docenić i wspierać polską branżę turystyczną. W naszym kraju nie brakuje pięknych miejsc, które zachęcają do spędzania wypoczynku na łonie natury. Zatem gdzie pojechać na wakacje 2020?

Wakacje 2020: wyjazdy zagraniczne

Kolejne kraje zapowiadają otwarcie granic i stopniowe „odmrażanie” turystyki. Jest to całkowicie zrozumiałe – państwa uzyskujące ogromne wpływy do budżetu państwa z branży turystycznej obawiają się, że ich gospodarki popadną w jeszcze większe kłopoty. Trudno jednak sobie wyobrazić, by tegoroczne wakacje za granicą wyglądały dokładnie tak samo jak rok czy dwa lata temu – w obawie przed „drugą falą” epidemii reżim sanitarny będzie musiał być zachowany. Z tego powodu wiele osób deklaruje, że w tym roku odpuszcza sobie zagraniczne wyjazdy na rzecz urlopu w Polsce, gdzie można spędzić równie wartościowy czas w gronie najbliższych.

Wakacje w Polsce 2020: dlaczego warto?

Wiele z nas wykupiło zagraniczne wakacje jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa, kiedy nic nie wskazywało na to, że zwykłe wyjście do sklepu będziemy traktować jak wielką wyprawę. Biura podróży były zmuszone do odwołania wielu wycieczek do Grecji, Turcji, Hiszpanii i innych obleganych rejonów turystycznych. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło – wakacje 2020 to świetna okazja, by wreszcie spędzić urlop w granicach Polski. Przede wszystkim warto wspierać polskich przedsiębiorców w tym trudnym czasie – dla nich każda kolejna opłacona doba hotelowa jest na wagę złota. Polska ma turystom wiele do zaoferowania; na południu góry, na północy morze i Mazury – cuda natury na wyciągnięcie ręki.

Wakacje w Polsce 2020: polskie wybrzeże

Choć pogoda nad Bałtykiem potrafi być kapryśna, a woda w morzu nie należy do najcieplejszych, to warto tam pojechać choćby dla samego klimatu piaszczystego wybrzeża. Wakacje nad polskim morzem to dla wielu z nas powrót do wspomnień z dzieciństwa, ale też świetna okazja, by na nowo odkryć polskie wybrzeże. Wizyty w Gdańsku, Sopocie i Gdyni to pozycje obowiązkowe, podobnie zresztą jak rejs statkiem po morzu czy zjedzenie smażonej ryby z frytkami. Od wielu lat zachwycamy się „rajskimi” wakacjami na południu Europy, lecz w tym roku jeszcze bardziej doceniamy walory Bałtyku.

Wakacje w Polsce 2020: Mazury

Każda z nas przynajmniej raz w życiu powinna odwiedzić Krainę Wielkich Jezior Mazurskich, obok których nie da się przejść obojętnie. Mazury to nie tylko wszechobecne zbiorniki wodne, ale też pola i lasy, w których żyją wyjątkowe i rzadko spotykane gatunki roślin i zwierząt. Choć wydaje się, że w regionach mazurskich nie ma zbyt wielu rozrywek, to jest to świetne miejsce na rozpoczęcie swojej przygody ze sportami wodnymi – żeglarstwem, kitesurfingiem czy windsurfingiem. Na Mazury warto wybrać się choćby na kilka dni, by poczuć tę niesamowitą, swojską atmosferę.

Wakacje w Polsce 2020: polskie góry

Wiele szlaków w polskich górach zostało zamkniętych dla turystów w związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez polski rząd. Jednak tuż po ich otwarciu nastąpiło prawdziwe oblężenie Tatr czy Bieszczadów. Nie ma się co dziwić – nic tak kojąco nie działa na zmysły jak blisko kontakt z przyrodą. Rodzinny pobyt w górach to świetny moment na to, aby zapałać do nich bezgraniczną miłością. Wędrówki po mniej lub bardziej zaawansowanych szlakach dają wiele satysfakcji, a do tego gwarantują zapierające dech w piersiach widoki i rześkie powietrze, którego nie uświadczymy w żadnym innym miejscu w Polsce.

Dodaj komentarz