kontakt@blondblog.pl

Szybka metamorfoza sypialni, czyli tani remont w jeden weekend

Szybka metamorfoza sypialni, czyli tani remont w jeden weekend

Na hasło „remont” wiele z nas reaguje wręcz alergicznie robiąc wszystko, aby uniknąć uciążliwego bałaganu i brudu, który roznosi się po całym mieszkaniu z prędkością światła. Remont kojarzy nam się także ze sporymi wydatkami poważnie godzących w nasz domowy budżet. Jednak od czasu do czasu warto zafundować sobie szybką metamorfozę sypialni, która powinna być naszą oazą spokoju i miejscem sprzyjającym relaksowi. Dzięki kilku prostym sztuczkom można odnowić swoją sypialnię nie wydając przy tym fortuny, a urządzanie wnętrza nie zajmie dłużej niż jeden weekend.

Metamorfoza sypialni: odświeżenie ścian

Szybki remont sypialni należy rozpocząć od czynności, która stosunkowo zajmie nam najwięcej czasu. Chodzi o odświeżanie ścian, nadając im nowego koloru czy stosując nowe rozwiązania aranżacyjne. Najmniej kosztowną inwestycją okazuje się oczywiście zakup farb do ścian i ich samodzielna aplikacja w pomieszczeniu. Na rynku dostępne są jakościowe emulsje do malowania, które nie dość, że posiadają bogatą paletę kolorów, to w dodatku są wytrzymałe, dobrze napigmentowane, i co najważniejsze, na każdą kieszeń. W sypialniach dobrze sprawdzają się gładkie ściany w pastelowych kolorach, które można jednak wzbogacić o ciekawy wzór geometryczny stworzony z pomocą taśmy malarskiej czy gotowych szablonów.

Metamorfoza sypialni: stare-nowe łóżko

Wygodne i przestronne łóżko to bez wątpienia punkt centralny w każdej sypialni. Zakup nowego mebla wiąże się jednak z dużym wydatkiem, który w przypadku łóżka w dobrym stanie technicznym wydaje się wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Zdecydowanie bardziej budżetowym rozwiązaniem jest odnowienie starego łóżka sypialnianego z wykorzystaniem materiałów i produktów do malowania mebli, które dostępne są w każdym markecie budowlanym. Malowanie drewnianych czy metalowych powierzchni nie zajmuje dłużej niż kilka godzin, a efekty potrafią być spektakularne. Ogromną zaletą nadawania meblom drugiego życia jest całkowita swoboda wyboru – możemy nadać im dowolny kolor czy wykończenie.

Metamorfoza sypialni: oświetlenie

Nie jest tajemnicą, że odpowiednim rozmieszczeniem oświetlenia możemy całkowicie odmienić wnętrze. W sypialni najczęściej stosujemy światło ciepłe, które pozwala się odprężyć, koi zmysły i pozytywnie nastraja. Dzięki nowym lampom lub lekkiemu liftingowi starych modeli stworzymy sypialnię, która stanie się prawdziwym królestwem i schronieniem przed problemami dnia codziennego. W sieci za grosze możemy kupić stylowe abażury czy cotton bowls, które od dobrych kilku lat pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach sypialni.

Metamorfoza sypialni: nowy dywan

Jak szybko i skutecznie odmienić wnętrze sypialni? Wyposażając ją w nowy dywan. W aranżacjach sypialnianych bardzo często zależy nam na uzyskaniu maksymalnie przytulnego charakteru, a dzięki dywanowi z długim i gęstym włosiem w mgnieniu oka zamienimy go miejsce sprzyjające ładowaniu baterii. W przypadku dywanu nie warto jednak za bardzo oszczędzać – dekoracje wykonane z niskiej jakości materiałów szybciej ulegają zużyciu, a ich pielęgnacja czy wywabianie plam jest znacznie większym wyzwaniem niż w przypadku gatunkowo dobrych tekstyliów.

Dodaj komentarz