kontakt@blondblog.pl

Olej kokosowy – produkt do zadań specjalnych

Olej kokosowy – produkt do zadań specjalnych

Niewiele jest takich produktów pielęgnacyjnych, które mogłyby pochwalić się tak szerokim zastosowaniem jak olej kokosowy. Dla wielu kobiet odkrycie ostatnich lat, które pozwala znacznie ograniczyć zużycie drogeryjnych kosmetyków, w których często nie brakuje sztucznych „wypełniaczy”. Naturalny olej kokosowy wykazuje się wieloma właściwościami, które działają z korzyścią dla naszego zdrowia i wyglądu. Zatem za co kochamy olej kokosowy?

Olej kokosowy – zastosowanie

Ogromną zaletą oleju kokosowego jest jego wielofunkcyjność. Świetnie spisuje się jako kosmetyk wspierający codzienną pielęgnację skóry, włosów czy paznokci, ale również znajduje swoje zastosowanie… w kuchni. Nadaje się do smażenia oraz do używania zamiast masła jako jego mniej kaloryczna alternatywa. Olej kokosowy obecny w codziennej diecie pozwala wzmocnić odporność, ułatwia przyswajanie witamin i mikroelementów, spowalnia procesy starzenia się skóry, a także pobudza przemianę materii. Korzyści z wprowadzenia oleju kokosowego do swojego jadłospisu jest dużo więcej, dlatego warto się o nich przekonać na własnej (dosłownie) na własnej skórze.

Olej kokosowy w kosmetyczce

Naturalny olej kokosowy jako produkt stosowany w celach „urodowych” ma jeszcze więcej zastosowań niż w przypadku gotowania. Jego kompleksowe działanie zauważa coraz więcej koncernów kosmetycznych, które opierają swoje kosmetyki właśnie na tym konkretnym oleju roślinnym. Wiele z nas docenia go nie tylko za cenne właściwości, ale również za miły, kojący zmysły zapach. Zatem jak można stosować olej kokosowy?

Olej kokosowy jako odżywka do włosów

Wiele z nas marzy o pięknie lśniących włosach, jednak znalezienie idealnych produktów do codziennej pielęgnacji włosów nie jest takie proste. Wyjściem z sytuacji okazuje się olej kokosowy, który świetnie spisuje się jako naturalna odżywka czy maska do włosów. Substancje zawarte w oleju kokosowym korzystnie wpływają na procesy regeneracyjne włosów, jednocześnie dogłębnie je nawilżając i zwalczając łupież. Jak zatem przygotować odżywkę na włosy z oleju kokosowego? Wystarczy go podgrzać i nałożyć na włosy, nie pomijając również skóry głowy. Odżywkę należy trzymać na głowie przez kilka godzin, zabezpieczając włosy czepkiem lub ręcznikiem dla wzmocnienia efektu.

Olej kokosowy jako produkt do demakijażu

Drogeryjne półki aż uginają się od środków przeznaczonych do codziennego zmywania makijażu. Płyny micelarne, mleczka do demakijażu czy nasączane chusteczki to standard wyposażenia naszych kosmetyczek, jednak olej kokosowy z powodzeniem może zastąpić każdy z tych produktów. Świetnie radzi sobie z usuwaniem różnych produktów, również tych na bazie wody. Co więcej, olej kokosowy stosowany jako środek do demakijażu jednocześnie nawilża cerę oraz hamuje proces starzenia się skóry.

Olej kokosowy jako balsam do ciała

Oczywista oczywistość – olej kokosowy jest dobrą alternatywą dla tradycyjnych balsamów i kremów do ciała, a z uwagi na wysoką zawartość naturalnych substancji odżywczych wnika w głębsze partie skóry, pozostawiając ją gładką i maksymalnie nawilżoną. Olej kokosowy należy stosować podobnie jak zwykłe produkty pielęgnacyjne – wmasować tuż po kąpieli, kiedy pory są jeszcze rozszerzone. Olejek kokosowy można używać również w przypadku, kiedy zabraknie nam pianki czy kremu do depilacji – zapewnia dobry poślizg maszynce do golenia.

Dodaj komentarz