kontakt@blondblog.pl

Polska projektantka stworzyła suknię ślubną w hołdzie Ojcu Świętemu

Polska projektantka stworzyła suknię ślubną w hołdzie Ojcu Świętemu

W poniedziałek 18 maja obchodzimy setną rocznicę urodzin śp. Ojca Świętego Jana Pawła II – wyjątkowego Polaka, który zjednał sobie ludzi na całym świecie. W geście upamiętnienia wielkiego rodaka, polska projektantka Karolina Seeger prezentuje wyjątkową suknię ślubną Watykan z kolekcji limitowanej zaprojektowanej na Jego cześć. Jako pierwsza projektantka na świecie stworzyła metkę wypełnioną wodą święconą z bazyliki św. Piotra w Watykanie. Suknia posiada także cytat Ojca Świętego. To pierwszy taki projekt na świecie, a jego premiera przypada właśnie na 18 dzień maja. 

W poniedziałek mija równo sto lat od narodzin Karola Józefa Wojtyły – polskiego duchownego, który w 1978 roku wybrany został papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Jego postać ma dla Polaków wyjątkowe znaczenie – to nie tylko pierwszy w historii rodak, który zasiadł na tronie Piotrowym, ale również osoba o szczególnym wpływie na przemiany demokratyczne w kraju. Na każdym kroku podkreślał przede wszystkim swoją miłość do ludzi, ogromnym uczuciem darzył także Ojczyznę. Chcąc uczcić setną rocznicę urodzin wielkiego Polaka, projektantka mody z Wrocławia, Karolina Seeger, zaprojektowała suknię ślubną w hołdzie Ojcu Świętemu.

Suknia ślubna polskiej projektantki w hołdzie Ojcu Świętemu

Karolina Seeger to projektantka mody ślubnej stawiająca na nietuzinkowe kroje. Kreacje pochodzące z jej salonu są chętnie wybierane przez kobiety z całego świata. W ostatnim czasie zyskała na popularności, gdy jako pierwsza w Polsce na czas pandemii wprowadziła maseczki ślubne dopasowane do projektowanych kreacji. Z kolei 18 maja br., z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, premierę będzie miała limitowana kolekcja sukien ślubnych Karoliny Seeger. – Śp. Ojciec Święty jest bez wątpienia wyjątkową postacią, znaną całemu światu. Był człowiekiem o wielkim sercu, który zawsze pamiętał o swoich rodakach. W rocznicę jego setnych urodzin chciałam podkreślić, że pamięć o nim jest wciąż żywa – mówi projektantka z Wrocławia. – Suknia ślubna stworzona w hołdzie Ojcu Świętemu pochodzi z limitowanej kolekcji  o wysokich walorach estetycznych, ale przede wszystkim symbolicznych. W ten sposób chciałam uczcić pamięć o Papieżu. Będzie to robiła także każda Panna Młoda, która zdecyduje się stanąć na ślubnym kobiercu właśnie w tej kreacji – dodaje Seeger.

Metka z wodą święconą z Watykanu

Jednym z najważniejszych elementów sukni Watykan jest specjalnie zaprojektowana, wszyta metka wypełniona wodą święconą z bazyliki św. Piotra w Watykanie, którą Karolina Seeger pobrała w styczniu tego roku. – Od dłuższego czasu przygotowywałam projekt sukni, który będzie w całości poświęcony pamięci o Ojcu Świętym. Sam pomysł na stworzenie metki, której elementem będzie woda święcona zrodził się w wyniku mojej podróży do Watykanu – informuje Seeger. Tej podróży suknia zawdzięcza także swoją nazwę. Karolina Seeger jest pierwszą projektantką na świecie, która zrobiła odważny krok i wykorzystała wodę święconą jako element sukni ślubnej. Niepowtarzalny projekt i ekstrawagancja kreacji stawiają ją na arenie międzynarodowej najwyższej klasy sukien ślubnych. Kreacja z limitowanej kolekcji ma kształt litery A i została uszyta z wysokiej jakości materiałów: koronek z Nowego Jorku i tiulu z Włoch. Ponadczasowe odcienie śnieżnej bieli i kości słoniowej, długi koronkowy rękaw oraz delikatne zdobienia zapewnią elegancki wygląd na ślubnym kobiercu. Wyjątkowości i unikatowości sukni Watykan nadają słowa Jana Pawła II z wygłoszonej homilii w czasie Mszy świętej na Błoniach, 10 czerwca 1979 r. Cytat został misternie wkomponowany w tiulową tkaninę wewnętrznej warstwy sukni ślubnej. „Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć… Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest…”.

Suknia ślubna Watykan z kolekcji limitowanej Karoliny Seeger to koszt 10 000 złotych. Dzieło jest wyjątkowe w skali światowej, wszystkie elementy kreacji, a także jej symbolika składają się na doświadczenie, które z pewnością zostanie w pamięci Panny Młodej na długo.

Dodaj komentarz