kontakt@blondblog.pl

Hollywoodzki uśmiech? Kilka sposobów na białe zęby

Hollywoodzki uśmiech? Kilka sposobów na białe zęby

Z pierwszych stron gazet atakują nas perfekcyjne zdjęcia gwiazd, które niemal na każdym kroku chwalą się śnieżnobiałym uśmiechem. Choć często niemała w tym zasługa grafików komputerowych, idealnie białe zęby to również dzieło wizyt w drogich klinikach stomatologicznych, których usługi są dla nas, zwykłych kobiet, nieosiągalne. To jednak wcale nie oznacza, że mamy zapomnieć o pięknym uśmiechu. Jak zatem rozpocząć walkę o białe zęby?

Skąd bierze się żółty kolor zębów?

Wiele z nas boryka się z dość wstydliwym problemem, jakim są żółte zęby i pojawiające się na nich nieestetyczne przebarwienia. Boimy szerzej się uśmiechnąć, żeby tylko nie wyeksponować swojego nieperfekcyjnego uśmiechu. Żółty kolor zębów może być spowodowany uwarunkowaniami genetycznymi, ale równie często jest on następstwem naszych złych nawyków. Picie kawy, kawy czy czerwonego wina nie pomaga w zachowaniu śnieżnej bieli zębów, podobnie zresztą jak palenie papierosów czy zażywanie niektórych leków. Żółte zęby mogą również wynikać z procesów starzenia, kiedy to zębina odpowiadająca za ich barwę odkłada się w większej ilości.

Domowe sposoby na białe zęby

Przed skorzystaniem z fachowej pomocy stomatologa warto najpierw samodzielnie postarać się o lepszy wygląd swojego uzębienia. Domowe metody stosowane już przez nasze mamy i babcie mogą pochwalić się wysoką skutecznością, jednak wiele zależy od naszych indywidualnych predyspozycji i budowy zębów. Jakie naturalne sposoby na białe zęby warto zatem wypróbować?

Białe zęby: soda oczyszczona

Okazuje się, że soda oczyszczona ma znacznie więcej zastosowań niż mogłoby się to wydawać. Od wielu pokoleń stosowana jest jako naturalny wybielacz do zębów, który w dodatku można kupić za grosze. Soda oczyszczona zawiera związki chemiczne, które neutralizujące biały kolor w zębinie. Wybielanie zębów z pomocą sody jest niezwykle proste – wystarczy dodać jej odrobinę do pasty do zębów i energiczne szorować raz dziennie. Po tak wykonanym zabiegu trzeba pamiętać o dokładnym wypłukaniu jamy ustnej, aby zapobiec pojawieniu się niepożądanych skutków ubocznych.

Białe zęby: ograniczenie kawy

Wiele z nas nie wyobraża sobie przeżycia dnia bez hektolitrów kawy, która pozostaje nie bez wpływu na kolor naszych zębów. Warto zatem ograniczyć jej spożycie do minimum, zastępując ją m.in. zieloną herbatą. Można również zastosować trik z piciem kawy przez słomkę, co zmniejsza ekspozycję zębiny na kofeinę zawartą w napoju, która to przyczynia się do powstawania uporczywych przebarwień na zębach.

Białe zęby: woda z cytryną

Regularne picie wody z cytryną uważane jest za korzystne dla zdrowia, gdyż oczyszcza organizm z toksyn i pomaga zachować optymalną równowagę biochemiczną. Co ciekawe, kwas askorbinowy zawarty w cytrynach posiada właściwości wybielające, jednak wysokie stężenie kwasu w naturalnym soku owocowym może powodować uszkodzenie szkliwa. Dlatego też zamiast wcierać go w zęby, warto raz dziennie sięgać po szklankę wody z cytryną.

Białe zęby: środki wybielające zęby

W drogeriach i aptekach mamy do dyspozycji dziesiątki produktów o działaniu wybielającym zęby. Profesjonalne pasty do zębów, paski wybielające, gumy do żucia, żele czy specjalne nakładki to tylko niektóre z powszechnie dostępnych środków, które mają za zadanie przywrócić naszym zębom śnieżnobiały kolor. Przy ich stosowaniu liczy się regularność, ale także zgodność z rodzajem naszych zębów.

Dodaj komentarz