kontakt@blondblog.pl

Demakijaż twarzy: jak skutecznie oczyścić cerę?

Demakijaż twarzy: jak skutecznie oczyścić cerę?

Wiele z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez choćby lekkiego makijażu twarzy. Pozwala on zatuszować pewne niedoskonałości cery i nadać jej zdrowego wyglądu. Jednak po kilku czy kilkunastu godzinach nasza skóra może być nieco przeciążona warstwą make-upu, dlatego tak ważne jest jej dokładne oczyszczanie. Demakijaż powinien być stałym punktem codziennej pielęgnacji, jednak po męczącym dniu czasem nie poświęcamy mu tyle uwagi, ile należy. W drodze do zadbanej cery powinnyśmy przestrzegać kilku podstawowych zasad w demakijażu.

Jakie kosmetyki do demakijażu?

W drogeriach możemy natknąć się na wiele ciekawych kosmetyków do demakijażu, które powinnyśmy dobrać w zależności od kondycji i rodzaju naszej cery. Inne wymagania stawia przed nami skóra sucha, a inne skóra tłusta, dlatego tak istotne jest, by wybrany kosmetyk do demakijażu wykazywał się nie tylko właściwościami oczyszczającymi, ale również odżywczymi czy łagodzącymi podrażnienia, dzięki którym nasza skóra nie ucierpi na częstym usuwaniu makijażu. Na rynku kosmetycznym mamy do dyspozycji m.in. płyny micelarne, płyny dwufazowe, mleczka czy chusteczki nawilżane, które świetnie sprawdzają się w czasie podróży.

Demakijaż: najczęstsze błędy

Wiele z nas przez lata regularnego stosowania makijażu zdążyła sobie wypracować także własne techniki demakijażu, które nie zawsze są w pełni bezpieczne dla stanu naszej skóry. Błędów, które nagminnie popełniamy jest naprawdę sporo, a do najczęściej spotykanych można z pewnością zaliczyć nadmierne tarcie i naciąganie skóry, zbyt mało lub zbyt dużo produktu do demakijażu, nieodpowiednie waciki, zbyt intensywne tarcie rzęs i brwi. Choć demakijaż na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo łatwą czynnością, to trzeba w niego włożyć nieco więcej wysiłku, by przynosił on oczekiwane efekty.

Jak skutecznie usunąć makijaż?

Zasada skutecznego demakijażu jest bardzo prosta: kosmetyki z twarzy usuwamy aż do momentu, w którym wacik kosmetyczny nie będzie całkowicie czysty. Liczy się również kierunek zmywania makijażu – najlepiej robić do delikatnymi ruchami z góry na dół, uważając jednocześnie na wrażliwe okolice oczu. Przy demakijażu oka nie warto się spieszyć – wacik nasączony kosmetykiem należy przyłożyć do oka i chwilę odczekać. Trzeba dać czas tuszowi i eyelinerowi, by mogły się częściowo rozpuścić, ułatwiając tym samym ich demakijaż.

Co zrobić z resztkami makijażu?

Nawet podczas dokładnego demakijażu możemy zauważyć pewne obszary, na których widoczne są niewielkie pozostałości kosmetyków. Ma to często miejsce w przypadku tuszów do rzęs, które należą do jednych z najtrwalszych produktów do makijażu, dlatego ich całkowite usunięcie to prawdziwe wyzwanie. Resztki czarnego tuszu można jednak usunąć za pomocą wacika lub patyczka do uszu nasączonego tylko ciepłą wodą – kolejna dawka płynu micelarnego czy mleczka kosmetycznego nie jest już konieczne.

Płyn micelarny nie wystarczy

Bardzo często można spotkać się z opiniami, że zmycie demakijażu płynem micelarnym w zupełności wystarczy, by cieszyć się dogłębnie oczyszczoną skórą twarzy. Jednak po zmyciu make-upu niezwykle ważne jest umycie jej żelem czy pianką – w ten sposób pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń, włącznie z sebum. Po osuszeniu twarzy ręcznikiem należy nałożyć na nią tonik – pomaga on przywrócić skórze naturalne pH i przygotować do dalszej pielęgnacji z wykorzystaniem kremów i serum.

Dodaj komentarz