kontakt@blondblog.pl

Depilacja laserowa – fakty i mity

Depilacja laserowa – fakty i mity

Zabieg laserowego usuwania owłosienia cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Nic dziwnego – jako jedyna z metod depilacji umożliwia całkowite usunięcie włosów z danego obszaru. Niestety wciąż krąży na jego temat wiele niesprawdzonych informacji. Obalamy mity i półprawdy na temat depilacji laserowej.

Czy depilacja laserowa to jedyny sposób na trwałe pozbycie się owłosienia?

Depilacja laserowa (epilacja laserowa) jest jedyną znaną obecnie metodą, która umożliwia trwałe usunięcie owłosienia z danego obszaru. Jak to możliwe? Laser niszczy żywą część włosa – mieszek włosowy wraz z macierzą (usuwanie włosa wraz z częściami zlokalizowanymi w skórze właściwej), dzięki czemu włos zostaje usunięty na stałe i już nigdy nie odrośnie w tym miejscu. Inne metody usuwania owłosienia polegają na przycinaniu włosów lub ich wyrywaniu, co nie zapobiega ich odrastaniu. Zniszczenie włosa w całości podczas depilacji laserowej gwarantuje, że ten już nie odrośnie. Oczywiście po pewnym czasie mogą pojawić się na skórze pojedyncze włoski, ale wtedy wystarczy zgłosić się do kosmetologa na tzw. zabieg przypominający, który przywróci skórę do gładkości na kolejnych kilka lat.

Dlaczego potrzebna jest seria zabiegów, żeby epilacja była skuteczna?

Podczas depilacji laserowej niszczone są włosy będące w fazie wzrostu (anagenu), jednak laser nie działa na włosy w fazie przejściowej (katagenu) lub spoczynku (telogenu). Dlatego właśnie konieczna jest seria zabiegów, przypadających na różne fazy wzrostu włosów. Zdecydowana większość osób poddających się zabiegowi osiąga bardzo dobre rezultaty już po 5-7 zabiegach w kilkutygodniowych odstępach.

Czy usuwanie owłosienia laserem jest bolesne?

Odczuwanie bólu to kwestia bardzo indywidualna – coś, co dla jednej osoby jest nieprzyjemnym odczuciem, na innej nie zrobi żadnego wrażenia. Moment trafienia promienia lasera w mieszek włosowy jest odczuwalny. Jego intensywność zależy od progu bólu danej osoby oraz miejsca wykonywania zabiegu. Depilacja laserowa bikini jest zwykle bardziej bolesna niż depilacja laserowa nóg.

Dyskomfort związany z zabiegiem jest redukowany dzięki temu, że nowoczesne urządzenia do depilacji używane przez kosmetologów wyposażone są w skuteczne systemy chłodzenia skóry. Porównując depilację laserową z zabiegiem woskowania lub usuwania włosków domowym depilatorem – laserowe usuwanie owłosienia jest dużo mniej bolesne.

O jakiej porze roku można wykonywać depilację laserową?

Jak zapewniają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, depilację laserową można bezpiecznie wykonywać o każdej porze roku. Warunkiem jest, aby część ciała poddawaną depilacji bezwzględnie chronić przed słońcem. Wiązka lasera emituje promieniowanie, którego działanie utrzymuje się na skórze przez około dwa tygodnie, dlatego bardzo ważne jest, aby w tym czasie nie wystawiać partii ciała, które były poddane zabiegowi na dodatkowe promieniowanie. Opalanie może też uwrażliwić skórę na działanie fal świetlnych i spowodować, że wzrośnie dyskomfort podczas zabiegu.

Dla kogo zabieg laserowej depilacji?

Jeszcze do niedawna depilacji laserowej mogły poddawać się tylko osoby o jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii to się zmieniło. Takie lasery do depilacji, jak Thunder MT czy Motus dysponują dużą rozpiętością fali, dzięki czemu wykazują wysoką czułość w stosunku do zawartości melaniny (barwnika skóry i włosów). Oznacza to, że urządzenia te wychwytują nawet bardzo niskie stężenia melaniny we włosach, dzięki czemu umożliwiają usuwanie nawet bardzo jasnego (również siwego) i cienkiego owłosienia. Zabieg laserem Thunder MT wykonuje się także u osób o ciemnej karnacji.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodaj komentarz

Popularne Artykuły