kontakt@blondblog.pl

Zdrada w związku – jak sobie poradzić?

Zdrada w związku – jak sobie poradzić?

Zdrada w związku jest praktycznie zawsze związana z bardzo bolesnym i przykrym przeżyciem. Nie musi jednak oznaczać końca związku. Wiele par stara się naprawić błędy z przeszłości i na nowo zbudować silniejszą relację poprzez odbudowanie zaufania do partnera. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Podpowiadamy.

Zdrada w związku – jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

Partner, który odkrywa zdradę początkowo nie dopuszcza do siebie myśli, że coś takiego miało rzeczywiście miejsce. Jeśli jednak dowody są niepodważalne to reakcja może być różna. Zdrada w związku ma różne oblicza i w wielu przypadkach jej przyczyną jest długookresowy kryzys. Nawet jeśli tylko z pozoru małżonkowie potrafią rozmawiać i ich relacja oparta jest na zaufaniu.

Zdradzony partner będzie starał się jednocześnie naprawić związek, jak i próbował poradzić sobie z uczuciem odrzucenia. Niebagatelne znaczenie ma zwłaszcza szczera rozmowa i zrozumienie tego co kierowało drugą osobą. Drugi partner musi także wykazywać dużą wolę i chęć naprawy relacji w związku. Silne emocje i odczucia dość często zasłaniają istotę problemu. Dlatego nie wszystkie pary są w stanie poradzić sobie same w kryzysie.

Kiedy zdrada wymaga pomocy specjalisty?

Pomoc specjalisty oraz terapia okazuje się nieodzowna w wielu przypadkach. Zwłaszcza jeśli zdrada dotyczy wieloletniego związku budowanego na bezgranicznym zaufaniu. W takiej sytuacji znika poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Zdradzony partner może nawet popaść w głęboką depresję. W takiej sytuacji niezbędny może okazać się dobry psycholog online lub osobista wizyta w gabinecie u specjalisty.

Jeśli obie osoby chcą ratować związek to pomocna może być psychoterapia skierowana do par. W trakcie sesji zarówno w gabinecie, jak i również przez internet możliwe jest znalezienie przyczyn problemów oraz wypracowanie pewnego kompromisu. Szczera rozmowa o oczekiwaniach, potrzebach i emocjach pozwala sięgnąć głębiej do psychiki i zrozumieć własne błędy. Pozwoli to tym samym zbudować silniejszy związek.

Dodaj komentarz