kontakt@blondblog.pl

Zastanawiasz się, jak zamówić kuriera? Wybierz najwygodniejszy sposób!

Zastanawiasz się, jak zamówić kuriera? Wybierz najwygodniejszy sposób!

Obecne czasy charakteryzuje ciągły wzrost zainteresowania zakupami w sieci. Zmiana preferencji konsumenckich wpływa na intensywny rozwój e-commerce, czyli internetowego handlu. Przeniesienie aktywności zakupowej do online’u wiąże się również z ożywieniem rynku usług kurierskich. Rosnące zapotrzebowanie na realizację różnego rodzaju dostaw skutkuje stałym poszerzaniem ofert firm dostawczych.

Aktualnie przedsiębiorstwa kurierskie zapewniają swoim klientom spory zakres usług. Dostawcy proponują zarówno możliwość doręczenia, jak i nadania wysyłki. Obydwa rodzaje działań można przeprowadzić w różnych miejscach (w punkcie obsługi klienta, paczkomacie lub nawet we własnym domu), a także na różne sposoby (wypełniając formularz online, dzwoniąc czy udając się do punktu obsługi). Poznaj szczegóły najwygodniejszych sposobów nadawania i odbierania paczek.

Czy można zamówić kuriera do domu?

Firmy kurierskie dbają o wygodę swoich klientów i dlatego oferują im różnorodne sposoby dostawy oraz nadawania przesyłek. Jedną z najbardziej komfortowych opcji jest zamówienie kuriera do domu. O ile dostarczanie przesyłek na domowy adres nikogo nie dziwi, o tyle nadanie paczki z własnego mieszkania wydaje się dość nietypowe. Z drugiej jednak strony, możliwość opłacenia kuriera, który przyjedzie odebrać wysyłkę pod wskazany adres, jest już standardem wśród transportowych ofert. Aby nadać paczkę bez wychodzenia z własnego mieszkania, zapakuj ją w bezpieczny sposób, a następnie skorzystaj z usługi „zamów kuriera do domu” wybranej firmy. Po złożeniu zlecenia oczekuj na dostawcę we wskazanym terminie.

Jak zamówić kuriera telefonicznie?

Kolejną usługą, którą można znaleźć w ofercie wielu firm transportowych, jest opcja zamówienia kuriera przez telefon. Możliwość złożenia telefonicznego zlecenia jest wygodna dla osób starszych lub tych, które nie lubią wypełniać formularzy zgłoszeniowych w elektronicznej formie.

Aby zamówić kuriera telefonicznie, najpierw trzeba zapakować paczkę i zmierzyć jej wymiary (będą potrzebne konsultantowi obsługującemu zgłoszenie). Przed zadzwonieniem na infolinię przeznaczoną do zamawiania usług kurierów, warto przygotować również niezbędne dane nadawcy i odbiorcy. Wybrawszy numer, skontaktujesz się z pracownikiem, który sprawnie przeprowadzi Cię przez cały proces nadania paczki. Po załatwieniu formalności pozostaje tylko czekać w domu na zamówionego kuriera.

Jak zamówić kuriera na koszt odbiorcy?

Warto pamiętać, że przesyłka kurierska nie musi być opłacana przez nadawcę. Wiele firm kurierskich oferuje usługę, działającą na podobnej zasadzie, co wysyłanie paczek pocztowych za pobraniem. Podczas wypełniania internetowego formularza nadania, odbiorcę można oznaczyć jako osobę opłacającą usługę. Po wybraniu tej opcji, na e-mail bądź numer telefonu adresata zostanie wysłany link przekierowujący do płatności online. Kiedy osoba uiści wymaganą kwotę, firma kurierska wyśle nadawcy dokumenty przewozowe paczki.

Dodaj komentarz