kontakt@blondblog.pl

Trendy ślubne 2021

Trendy ślubne 2021

Planujesz ślub i wesele w tym roku? Szukasz inspiracji? Nie wiesz, na jakie dekoracje się zdecydować? Zastanawiasz się, jakie dekoracje ślubne będą najmodniejsze w tym sezonie ślubnym? Jak to zazwyczaj bywa, jedne trendy przechodzą do lamusa, inne stają się bardzo modne. Co najważniejsze – część oklepanych trendów zyska w tym sezonie nowe znaczenie i ciekawsze oblicze. W naszym artykule przedstawimy najnowsze trendy na ten sezon ślubny. Z pewnością każda para znajdzie tu inspiracje do własnych dekoracji.

Trendy ślubne w 2020/2021

Dekoracje kwiatowe

Sezon ślubny 2020/2021 to czas, gdy na stołach zagoszczą kwiaty w wysokich wazonach lub na specjalnych stelażach. Dekoracje mają być imponujące, ale jednocześnie także naturalne, często z wykorzystaniem upcyklingu.

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych dekoracji, będą dekoracje podwieszane. Podwieszać można rustykalne sznury lampek, kolorowe lampiony czy pompony, drewniane skrzynki czy elementy naturalnych roślin. Coraz chętniej pary decydują się na metalowe klatki, w których znajdują się kwiaty.

Nie zapominajmy także o ściance za stołem pary młodej. Coraz chętniej wybierane są te, wykonane z naturalnych elementów roślinnych i kwiatowych. Wciąż modne będą personalizowane napisy, podczepiane nad stołem Pary Młodej lub także przy wejściu do sali weselnej.

Ciekawą dekoracją może być również barek z karnistra.

Duże bukiety ślubne z elementami naturalnych kwiatów

W trendach są duże bukiety ślubne w stylistyce eko. Nie mają być idealne – powinny wyglądać, jak wykonane od niechcenia. Zielone elementy roślin, sukulenty, paprocie, eukaliptus, a także inne ozdobne elementy będą wyglądać doskonale. Kwiaty w tych kompozycjach mogą być znacznie mniejszą częścią całości. Styl uroczystości nie ma tu większego znaczenia, gdyż tego typu bukiety ślubne możesz zastosować zarówno w przypadku stylizacji w stylu glamour, jak i rustykalnej czy boho.

Ważny jest także sezon, w którym organizujecie przyjęcie. Duże naręcza kwiatów mogą mieć rację bytu w okresie, gdy rosną. Ich pozyskanie będzie wówczas o wiele łatwiejsze. Postaw na kwiaty sezonowe, a stworzysz bukiet i dekoracje marzeń!

Suknia ślubna z motywem kwiatowym

Suknia ślubna to jeden z tych elementów, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Prym będą wiodły dwa główne trendy, podobnie jak w sezonie ubiegłym. Pierwszy trend to zmysłowe, kobiece kroje i fasony, podkreślające sylwetkę. Kreacje dopasowane, o dużej ilości koronek i detali to prawdziwy hit. Postaw na sukienkę eksponującą plecy lub ramiona, suknię z koronki, tiulu bądź jedwabiu. Modne będą również suknie opadające na ramiona lub te na jedno ramię.

Kolejnym trendem są także eleganckie, ozdobne suknie o kroju princeski, na które inspirację zaczerpnięto wprost z epoki viktoriańskiej. Tego typu obszerne suknie doskonale współgrają z długim, katedralnym welonem oraz wzorami kwiatowymi.

Dodaj komentarz