kontakt@blondblog.pl

Jak zadbać o piękne stopy na lato?

Jak zadbać o piękne stopy na lato?

Wiosna za oknem zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, dlatego już teraz warto zadbać o wygląd swoich stóp. Po zimie ich kondycja może nieco odbiegać od optymalnej, więc warto zrobić wszystko, aby jak najszybciej móc się pochwalić światu gładkimi, zadbanymi stopami. Jak to zrobić? Dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym można uzyskać spektakularny efekt pięknych stóp gotowych na letnie upały.

Idealne stopy na lato: czego się wystrzegać?

Skóra stóp, a zwłaszcza pięt, ma tendencję do nadmiernego przesuszania i rogowacenia, przez co utrzymanie ich optymalnego wyglądu jest o wiele trudniejsze niż w przypadku innych partii ciała. Stopy narażone są na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych, zwłaszcza gdy nie przywiązujemy wystarczającej uwagi do ich pielęgnacji. Chodzenie kilkanaście godzin w zabudowanym obuwiu po wcześniejszym niedosuszeniu stóp po kąpieli, ich nadmierna potliwość, urazy mechaniczne czy wreszcie brak regularnie przeprowadzanych zabiegów pielęgnacyjnych to szybki przepis nie tylko na nieatrakcyjny wygląd stóp, pięt i paznokci, ale również infekcje grzybicze, które są jednymi z najtrudniejszych do wyleczenia.

Idealne stopy na lato krok po kroku

Problem z przesuszeniem czy zrogowaceniem skóry stóp oraz bolesnymi odciskami dotyka coraz więcej kobiet, dlatego warto dopełnić wszelkich starań, aby nasze stopy znów stały się gładkie, miękkie i wolne od nagniotków. Proces regeneracyjny bywa jednak niezwykle czasochłonny, dlatego im wcześniej wprowadzimy odpowiednie zabiegi do naszej rutyny pielęgnacyjnej, tym szybciej będziemy mogły założyć seksowne szpilki na obcasie z otwartą piętą czy klasyczne, płaskie sandałki. Od czego zacząć?

Idealne stopy na lato: zmiękczanie

Niezwykle ważnym etapem, od którego należy zacząć codzienną pielęgnację stóp jest zmiękczanie zrogowaciałego naskórka. W tym celu warto zafundować stopom kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem soli kosmetycznej czy kuchennej, która zadziała niczym przynosi spodziewane efekty tylko wtedy, kiedy wykonywana regularnie. Do roztworu wody z solą można dodać również ekstrakty z ziół takich jak tymianek, szałwia czy pokrzywa, które dodatkowo zadziałają jako naturalny odkażacz.

Idealne stopy na lato: peeling

Złuszczanie martwego naskórka powinno towarzyszyć pielęgnacji skóry stóp przez cały rok. Peeling powinnyśmy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu, pozbywając się nie tylko obumarłych komórek skóry, ale również wszelkich zanieczyszczeń, które nie wpływają korzystnie na kondycję naszych nóg. Co więcej, peeling poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu staje się zdecydowanie bardziej elastyczna i przyjemna w dotyku. Peeling to świetna alternatywa dla pumeksów, które nie dość, że są mało higieniczne, to w dodatku mogą uszkadzać naturalną strukturę skóry stóp.

Idealne stopy na lato: nawilżanie

Podstawa pielęgnacji nie tylko skóry stóp, ale i całego ciała. Komórki skóry w większości składają się z wody, dlatego też jej nadmierna utrata skutkuje nasilającym się problemem przesuszania, rogowacenia się, a także występowania odcisków powodujących dyskomfort. Zatem po zmiękczeniu skóry i usunięciu martwego naskórka warto stosować kosmetyki o właściwościach intensywnie nawilżających skórę stóp, które jednocześnie przyspieszają procesy regeneracyjne. Dobrze spisują się kremy i żele na bazie mocznika, gliceryny oraz parafiny, w których nie powinno zabraknąć również witamin z grupy B i E.

Dodaj komentarz