kontakt@blondblog.pl

Jak nosić wysokie obcasy i nie cierpieć?

Jak nosić wysokie obcasy i nie cierpieć?

Wysokie szpilki to synonim kobiecości i seksapilu, jednak wiele z nas ostatecznie rezygnuje z ich noszenia częściej niż kilka razy do roku. Umiejętność chodzenia na wysokich obcasach to powód do dumy, gdyż przeciętna Polska nie wyobraża sobie cierpienia przez kilka godzin tylko i wyłącznie w służbie nienagannego wyglądu. Można jednak nosić szpilki i nie odczuwać aż tak ogromnego dyskomfortu. Jak to zrobić? Przyjrzymy się kilku sztuczkom, dzięki którym chodzenie na obcasach stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Wysokie obcasy: odpowiedni rozmiar

Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której kupujemy buty w nieodpowiednim rozmiarze. Chęć sprawienia sobie seksownych butów na niebotycznej szpilce zdecydowanie wygrywa ze zdrowym rozsądkiem, co ostatecznie kończy się wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Za duże szpilki to prosty przepis na permanentne wypadanie stóp z obuwia, natomiast za ciasne szpilki przyprawiają o bolesne bąble, otarcia i odparzenia. Buty na wysokim obcasie po prostu muszą pasować jak ulał, byśmy mogły w nich przetrwać trochę dłużej niż kilkanaście minut.

Wysokie obcasy: wysokiej jakości materiał

Choć coraz więcej marek obuwniczych oferuje dobrej jakości buty w przystępnych cenach, to zdecydowanie lepszą inwestycją są szpilki z najwyższej jakości materiałów. Zasada ta powinna dotyczyć przede wszystkim najbardziej uniwersalnych modeli szpilek w naszej kolekcji jak czarne czy beżowe czółenka, które znajdują swoje zastosowanie zdecydowanie częściej niż obcasy w krzykliwych kolorach. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem okazują się szpilki skórzane, które w kontakcie ze skórą stóp nie powodują nieprzyjemnych urazów, a dodatkowo dobrze przylegają do ich powierzchni. Skórzane buty na obcasie to długoterminowa inwestycja – modele ponadczasowe nigdy nie wyjdą z mody.

Wysokie obcasy: wkładki żelowe

Niezwykle pomocny patent, który pozwala wielu kobietom cieszyć się komfortem chodzenia w szpilkach nawet przez kilkanaście godzin dziennie. Wkładki żelowe umieszczane w najbardziej strategicznym miejscu, czyli pod poduszki stóp. To właśnie tam opiera się nasz ciężar ciała, dlatego też dzień po intensywnym użytkowaniu szpilek bardzo często odczuwamy w tych miejscach ból. Co więcej, wkładki żelowe do butów zapobiegają powstawaniu otarć i utrzymują stopy na właściwym miejscu.

Wysokie obcasy warto rozchodzić

Której z nas nie zdarzyło się założyć szpilek wprost z pachnącego jeszcze nowością pudełka? Cierpliwość to wielka cnota, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z nierozchodzonymi jeszcze butami na wysokich obcasach. Tajemnicą sukcesu wielu kobiet jest chodzenie w nowych nabytkach po domu, co sprawia, że kobiece stopy mają czas przyzwyczaić się do nowego obuwia. Co więcej, nowe szpilki w ten sposób dopasowują się do naszych stóp, co na początku może powodować dyskomfort i lekkie obtarcia.

Wysokie czy niskie obcasy?

Przed zakupem szpilek powinnyśmy sobie zadać jedno podstawowe pytanie: czy 15-centymetrowy obcas nie jest dla nas zbyt dużym wyzwaniem? Nawet dla doświadczonych kolekcjonerek wysokich butów jest to dość wymagająca wysokość, która dla początkujących potrafi być wręcz zabójcza. Warto zatem systematycznie zwiększać wysokość szpilek, zaczynają od skromnych wartości – już 7 czy 8cm obcasy sprawiają, że sylwetka wydaje się bardziej smukła, i przede wszystkim – bardziej kobieca.

Dodaj komentarz