kontakt@blondblog.pl

Jak pielęgnować brodę i wąsy? 7 zasad, które musisz znać

Jak pielęgnować brodę i wąsy? 7 zasad, które musisz znać

Chcesz rozpocząć zapuszczanie brody, ale nie wiesz, jak ją pielęgnować? Nie martw się! Nie jest to wcale trudna sztuka i jeśli poznasz te 7 zasad, to z pewnością będziesz doskonale wiedział, jak pielęgnować brodę, by ta rosła bujna, a także gęsta. W ten sposób wyhodujesz swój wymarzony zarost. 

Pielęgnacja brody – 7 najważniejszych zasad

Mogłoby się wydawać, że aż siedem zasad mówiących o tym, jak pielęgnować brodę to naprawdę dużo. W rzeczywistości nie są one jednak wcale bardzo skomplikowane i wdrożenie ich nie powinno sprawić większego problemu dla osoby, której zależy na zapuszczeniu gęstego zarostu. 

Pierwsza zasada to regularność. Bez niej wszystkie inne nie mają większego sensu, gdyż tylko regularna pielęgnacja przyniesie zamierzone efekty i sprawi, że włosy na brodzie będą silne, zdrowe oraz odpowiednio zadbane. 

Druga rzecz, o której trzeba wiedzieć to używanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Warto zapoznać się z tym, co daje olejek do brody i rozpocząć jego wykorzystywanie, gdyż jest on bardzo przydatnym specyfikiem w trakcie hodowania brody, dzięki któremu można sprawić, iż będzie ona w znacznie lepszym stanie. 

Trzecia zasada to regularne mycie brody. Brodę powinniśmy myć przynajmniej tak często, jak włosy, a najlepiej by robić to codziennie. Co ważne brodę powinno się myć, tylko używając specjalnego szamponu, który jest do niej przeznaczony. 

Po czwarte broda musi być regularnie rozczesywana z użyciem specjalnej szczotki. Tych znajdziemy naprawdę sporo nawet w popularnych drogeriach, czy też w sklepach ze specyfikami przeznaczonymi do zarostu. Najlepiej stawiać na szczotki wykonane z naturalnego włosia. 

Piąta zasada dotyczy regularnego przycinania. Warto po prostu raz na jakiś czas odwiedzić barbera. Nada on bowiem odpowiedniego kształtu naszemu zarostowi, a także przycinanie pozwala na szybszy wzrost i nadaje brodzie gęstości. 

Szósta ważna zasada to stylizacja brody. Bez niej nie będzie ona wyglądała wcale na schludną i estetyczną. Na szczęście wystarczy kupić dobry wosk do brody lub inny kosmetyk do jej układania, by móc dowolnie ją stylizować.

Siódma i ostatnia zasada, którą trzeba znać by dobrze wiedzieć, jak pielęgnować brodę dotyczy z kolei naszego trybu życia. Stan włosów na brodzie zależy bowiem bardzo mocno od tego, co i jak dużo jemy, a także od szeroko pojętego trybu życia. Gdy chcemy, by włosy na brodzie były mocne i zdrowe, to musimy zadbać też o resztę ciała, zdrowo się odżywiając, czy też dostarczając potrzebną mu ilość snu tak często, jak to tylko możliwe. 

Dodaj komentarz