kontakt@blondblog.pl

Jak działa tonik do twarzy? To musisz wiedzieć

Jak działa tonik do twarzy? To musisz wiedzieć

Jednym z wielu kosmetyków służących do pielęgnacji twarzy jest specjalny tonik do twarzy. Na rynku jest on jednak względnie nowy, gdyż należy do jednych z najmłodszych produktów pielęgnacyjnych, które znajdziemy w drogeriach. Z tego właśnie powodu wciąż wiele kobiet nie wie, jak działa tonik do twarzy i dlaczego warto z niego korzystać. 

Tonik do twarzy — czym jest?

Na pierwszy rzut oka tonik do twarzy ma postać wody. Oczywiście nie jest w tym nic dziwnego, gdyż to właśnie zwyczajna woda jest jego bazą, lecz w niej rozpuszczono wiele pozytywnych dla skóry składników, które pozwolą na zadbanie o jej stan, jeśli tylko tonik będzie regularnie wykorzystywany w trakcie pielęgnacji twarzy. 

W toniku do twarzy zawarte są bowiem takie składniki jak różnego rodzaju olejki, kwasy, ekstrakty z roślin i owoców, probiotyki, witaminy i różne inne składniki potrzebne cerze po to, by była dobrze odżywiona i utrzymana w odpowiedniej kondycji. 

Jak działa tonik do twarzy?

Działanie toniku do twarzy jest w dużej mierze zależne od tego, co zostało wykorzystane do jego wyprodukowania. To właśnie to wpływa najbardziej na to, co da nam tonik do twarzy. Spotkamy na przykład złuszczające toniki do twarzy. Ich użycie ma na celu zablokowanie namnażających się bakterii, a także spowolnienie produkcji sebum, jeśli jest ona na wysokim poziomie. Tym samym tonik złuszczający jest w stanie zmniejszyć ryzyko występowania pryszczy i innych skórnych niedoskonałości.

Tonik do twarzy neutralny z kolei powstał po to, by pozwolić na przywrócenie skórze jej naturalnego pH. Wytraca się je bowiem w trakcie dnia, na przykład, gdy myjemy twarz z pomocą wody z kranu, czy też w trakcie demakijażu przeznaczonymi do tego produktami, które również wpływają na odczyn skóry. 

Zastosowanie toniku neutralnego pozwala na przywrócenie pH skóry do prawidłowego zakresu 3,5 do 5,5, dzięki czemu jest ona cały czas dobrze odporna na działanie zewnętrznych czynników, czy też na zakażenia bakteryjne. Lekko kwaśne pH skóry zapewnia jej również to, że jest bardziej elastyczna i jędrna. 

Jakimi produktami jeszcze wspomagać się w trakcie pielęgnacji?

W pielęgnacji praktycznie niezbędny jest kosmetyk do dokładnego mycia twarzy. Tutaj najczęściej stosuje się żel lub piankę. Bardzo ważne jest także dobre nawilżenie. Z tego powodu każda kobieta powinna postawić na krem nawilżający do twarzy, który pozwoli nie tylko na dostarczenie wody do twarzy, ale też znacząco poprawi jej utrzymywanie, dzięki czemu skóra twarzy nie będzie nadmiernie przesuszona. 

Dodaj komentarz