kontakt@blondblog.pl

Siatkówka – dobry sport dla kobiet

Siatkówka – dobry sport dla kobiet

Chciałabyś wraz ze swoją koleżanką rozpocząć trenowanie jakiejś dyscypliny, ale nie wiesz jakiej? Mamy dla Ciebie pewną propozycję, a jest nią siatkówka! Nie na darmo większość kibiców na meczach męskiej siatkówki stanowią kobiety. Jest to sport, który kojarzy się z elegancją i przede wszystkim bardzo dobry dla zdrowia. Jakie są jeszcze zalety gry w siatkówkę? Zapraszamy do naszego artykułu.

Dlaczego powinnaś rozpocząć grę w siatkówkę?

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że trenowanie jakiejkolwiek dyscypliny jest bardzo dobrą oznaką, jednak nie każda kobieta chce podejmować kontakt fizyczny z drugą osobą, a siatkówka jest takim sportem, który tego nie wymaga. Granie w siatkówkę sprawia, że można zapomnieć o swoich problemach, które towarzyszą każdej z nas. Jest to swego rodzaju odskocznia od trudów życia codziennego, czyli pracy, kłopotów rodzinnych, jednak najważniejszym aspektem jest kwestia zdrowotna. Granie w siatkówkę angażuje wiele partii mięśni i przede wszystkim jest grą bardzo dynamiczną, która na poziomie zawodowym wymaga skoczności, zwinności, refleksu oraz odrobinę sprytu. Na poziomie amatorskim gra wygląda znacznie wolniej, jednak nie oznacza to tego, że nie można bawić się tym sportem.

Jeżeli chcesz rozpocząć treningi bądź dołączyć do grupy, to warto szukać po różnych forach czy też grupach na portalach społecznościowych, które są poświęcone amatorskim ligom. W zasadzie wystarczy przyjść na parę treningów, pokazać się z dobrej strony i liczyć na to, że będziesz wartościowym wzmocnieniem swojej nowej drużyny. Oczywiście, możesz zacząć wcześniej drobne treningi na własną rękę takie jak chociażby odbijanie piłki od ścianę, jak też poproszenie kogoś bliskiego, aby poodbijał z Tobą piłkę.

Jaki jest wymagany sprzęt do gry w siatkówkę?

Mamy nadzieję, że nie musimy mówić o tym, że warto zadbać o odpowiednią odzież w postaci wygodnej koszulki i spodenek. Panie przeważnie grają w koszulce bez rękawków, które często krępują ruchy oraz w krótkich spodenkach. Nieodzownym elementem gry w siatkówkę są getry, jednak przede wszystkim najważniejsze jest posiadanie bardzo dobrych butów, które znajdziesz w ofercie sieci Decathlon. Buty powinny zapewniać stabilizację, która jest niesamowicie ważna w tym sporcie. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by skręcić kostkę czy też nabawić się innego urazu.

Oczywiście, nie można rozgrywać meczów bez odpowiedniego boiska, jednak każda hala jest przystosowana do gry w siatkówkę i wystarczy tylko 12 zawodników, odpowiednio zawieszona siatka i już można rozpocząć rozgrywkę. Żaden mecz jednak nie może się odbyć bez piłki do siatkówki. Zdecydowanie rekomendujemy Ci wybór piłki, która będzie służyć latami i przykładem takiego produktu jest piłka Mikasa V200W dostępna w ofercie Decathlon, która jest oficjalną piłką siatkarskiej Ligi Mistrzów. Jest to piłka licencjonowana przez FIVB charakteryzująca się podwójną powierzchnią z mikrofibry i poliuretanu oraz dobrą kontrolą trajektorii lotu piłki.

Mamy nadzieję, że skorzystasz z oferty sieci Decathlon i rozpoczniesz swoją przygodę wybierając sprzęt najwyższej jakości. Zdecydowanie nie warto kupować niskobudżetowych produktów, za którymi często idzie niska jakość. Głęboko wierzymy, że nasze porady będą dla Ciebie pomocne i gra w siatkówkę będzie Ci sprawiać ogromną przyjemność.

Dodaj komentarz