kontakt@blondblog.pl

Kultowe seriale sprzed lat, do których warto wracać

Kultowe seriale sprzed lat, do których warto wracać

Są takie seriale, kiedy po obejrzeniu ostatniego odcinka odczuwamy ogromną pustkę i nie wiemy co ze sobą zrobić. Wiele produkcji z sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat wywoływało w nas bardzo podobne emocje. Trzeba jednak przyznać, że oglądanie seriali dzisiaj jest znacznie prostsze – wystarczy włączyć odpowiednią platformę VOD, by znów poczuć się jak nastolatka. Choć wiele kultowych „tasiemców” wciąż nie jest dostępnych dla polskich widzów, to możemy znaleźć kilka „perełek”, dzięki którym odbędziemy sentymentalną podróż w czasie. O jakie seriale chodzi?

Kultowe seriale: Przyjaciele

Naszą listę otwiera sitcom, który pomimo upływu wielu lat od emisji ostatniego odcinka wciąż nie stracił na aktualności. Losy sześciorga przyjaciół mieszkających na Manhattanie, z nabożną czcią odwiedzających kawiarnię „Central Perk” to pozycja obowiązkowa dla każdej serialomaniaczki. „Przyjaciele” rozbawiają do łez, ale nie brakuje momentów, w których miliony fanów na całym świecie wylali już morze łez. Fenomen na skalę światową, którego sukces trudno będzie powtórzyć innej produkcji komediowej.

Kultowe seriale: Gilmore Girls

Jeden z bardziej niedocenianych w Polsce seriali, który na całym świecie odbił się wielkim echem. Historia samotnej matki, Lorelai i jej córki Rory, które pomimo napotykanych trudności idą przez życie z uśmiechem na twarzy. Losy bohaterek to prawdziwy rollercoaster emocjonalny, w którym nie brakuje słodkich romansów, ale i bolesnych rozstań, pomimo których wciąż pozytywnie patrzą w przyszłość. Kilkanaście lat temu każda matka chciała być tak odważna jak Lorelai, a każda nastolatka chciała być jak Rory – adorowana przez przystojniaków.

Kultowe seriale: Miasteczko Twin Peaks

Jeden z najbardziej odjechanych seriali w historii telewizji. Głównym bohaterem jest Dale Cooper, agent FBI, który zostaje oddelegowany do poprowadzenia śledztwa w sprawie morderstwa licealistki, Laury Palmer, której ciało zostaje odnalezione w jeziorze. Serial autorstwa Davida Lyncha wymieniany jest jako jedna z najdziwniejszych i najbardziej mrocznych produkcji, w której nie ma co doszukiwać się logiki. W tym właśnie urok „Twin Peaks” – serial można oglądać w nieskończoność i za każdym razem dostrzegać jego całkiem nowe oblicze. Warto zaznaczyć, że jest to produkcja dla widzów o mocnych nerwach, którą albo się uwielbia, albo nienawidzi.

Kultowe seriale: Seks w wielkim mieście

Serial doczekał się wiernego grona fanek na całym świecie – również w Polsce wywołał niemałe poruszenie, kiedy po raz pierwszy pojawił się w naszej rodzimej telewizji. „Seks w wielkim mieście” to opowieść o czterech przyjaciółkach z Nowego Jorku, które nie wstydzą się otwarcie mówić o swoich doznaniach seksualnych czy problemach natury erotycznej. Serial komediowy powstał pod koniec lat 90., jednak wiele z nas wciąż do niego wraca. Co więcej, kilka lat po zakończeniu emisji „Seksu w wielkim mieście” powstały dwa pełnometrażowe filmy o tym samym tytule, które niejako są zamknięciem całej historii przedstawionej w serialu.

Kultowe seriale: Dr. House

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć historii Gregory’ego House’a, czyli genialnego lekarza o ciętym języku zmagającym się ze swoimi demonami. „Dr. House” przez wielu uznawany jest za jeden z najlepszych seriali w historii, który pomimo 8 sezonów niemal cały czas trzymał wysoki poziom. Serial nie jest typowym dramatem medycznym, choć akcja dzieje się głównie w murach (fikcyjnego) szpitala w New Jersey. Losy lekarzy współpracujących z Housem przeplatają się z losami pacjentów, których ostatnią deską ratunku jest ekscentryczny lekarz chodzący o lasce, co daje mieszankę niemal idealną.

Dodaj komentarz