kontakt@blondblog.pl

Na czym polega radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa?

Na czym polega radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa?

Radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa to nowoczesna metoda wykorzystywana w medycynie estetycznej, która zdobywa coraz większą popularność dzięki swojej skuteczności i minimalnemu ryzyku powikłań. Zabieg ten pozwala na efektywne działanie w celu poprawy kondycji skóry, redukcji zmarszczek oraz innych niedoskonałości. Ale czym właściwie jest radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa i jak przebiega cały proces? W niniejszym artykule odpowiemy na te pytania oraz omówimy główne wskazania do wykonania tego zabiegu.

Jak wygląda zabieg radiofrekwencji frakcyjnej mikroigłowej?

Zabieg radiofrekwencji frakcyjnej mikroigłowej opiera się na wykorzystaniu specjalnej głowicy z kartridżem, w którym znajdują się pozłacane igły o regulowanej długości (od 0,2 do 3,0 mm). Obszar zabiegowy głowicy wynosi łącznie 25 cm2. W zależności od potrzeb pacjenta stosuje się kartridże z różną liczbą igieł – przy czym te o mniejszej liczbie igieł przeznaczone są dla zabiegów wykonywanych na twarzy, natomiast te z większą ilością igieł dedykowane są dla zabiegów na ciele.

Podczas zabiegu RF mikroigłowy w Lublinie energia cieplna rozprowadzana jest w skórze właściwej na głębokości odpowiadającej długości igieł, przy minimalnym działaniu na naskórek. Dzięki temu cała energia skoncentrowana jest wewnątrz skóry właściwej, co pozwala na efektywne działanie na włókna kolagenowe bez uszkodzenia powierzchni skóry. Po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie opuchnięcie skóry, które zwykle ustępują w ciągu 24 do 72 godzin. Warto zaznaczyć, że zabieg radiofrekwencji frakcyjnej mikroigłowej charakteryzuje się bardzo małym ryzykiem wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych, co sprawia, że jest to metoda szczególnie polecana osobom o wrażliwej skórze.

Jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu?

Radiofrekwencja frakcyjna mikroigłowa może być stosowana w szerokim zakresie wskazań. Przede wszystkim, jej głównym celem jest poprawa kondycji skóry, zwłaszcza u osób borykających się z problemami takimi jak utrata jędrności czy elastyczności. Dlatego też zabieg ten stosuje się przede wszystkim w celu redukcji zmarszczek oraz innych niedoskonałości skórnych, takich jak blizny czy przebarwienia.

Dodaj komentarz